Bemutatkozás


 

                                                                     

1976-ban születtem Zalaegerszegen. Az általános iskola elvégzése után a zalaegerszegi Deák Ferenc Szakközépiskolában egészségügyi szakon folytattam tanulmányaimat. 1994-ben érettségiztem és "általános ápoló, általános asszisztens" képesítést szereztem.

 

 

 

1994-2000 között a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvosi Karán szereztem meg az orvosi diplomát, majd belgyógyász rezidensként 2003 tavaszáig a dombóvári kórház belgyógyászati osztályán gyakornokoskodtam. Bár végül nem lettem belgyógyász, a kórház családias hangulata, a kollégák által önzetlenül átadott tudás és szemlélet alapvetően határozza meg ma is orvosi pályámat. 

 

 

2003-ban kerültem a PTE Szívgyógyászati Klinikájára, ahol 2006-ban kardiológiából szakvizsgáztam. Olyan kollégáktól tanulhattam a szívgyógyászat rejtelmeit, akik sok-féle intézményből (klinika, vidéki kórház, megyei kórház) érkeztek, így rendkívül széles körű tapasztalattal rendelkeztek.

 

2009 szeptemberben újabb váltás következett, visszatértem Dombóvárra. A kardiológiai rehabilitáció osztályvezető főorvosa lettem, 2014-ben kardiológiai rehabilitációból szakvizsgáztam. Szívinfarktus, szívműtét után kezelt páciensek történetei többszörösen igazolták, hogy az életmódnak elsődleges a szerepe a szív-érrendszeri betegségek megelőzésében. Bár kiváló technológiai lehetőségeink vannak a szívbetegségek gyógyításában, a már kialakult betegség esetén lépéshátrányban vagyunk a megfelelő minőségű élet meghosszabbításáért folytatott küzdelemben. 

 

2015-ben a Harkányi Gyógyfürdőkórház kardiológiai rehabilitációs osztályán vállaltam munkát, ahol éppen jelentős fejlesztések valósultak meg. A kardiológiai rehabilitáció területén eltöltött évek alatt azonban rá kellett jönnöm, hogy a páciensek tevőleges közreműködése nélkül a legmodernebb eszközparkkal, a legfelkészültebb szakemberekkel sem tudunk érdemi eredményt elérni. Belső motivációjuk sikeres felébresztése nélkül az életmód megváltoztatása kudarcba fullad. A hagyományos modell, a háromhetes kórházi rehabilitáció a célok elérésére alkalmatlannak tűnt.

 

 

2017-től döntően a kardiológiai járóbeteg-ellátásban dolgoztam (Dombóvár, Mohács, Szentlőrinc).

 

 

               

A változatosság, a "pörgés", betegutak szervezése mindig is egyfajta pozitív stresszt jelentett számomra, a rehabilitáció folyamatához képest több és gyorsabb pozitív visszajelzés érkezett a szakmai munkával kapcsolatban.

2019-ben, éppen tíz évvel az első szerepvállalás után ismét elvállaltam a dombóvári kardiológiai rehabilitációs osztály vezetését, majd 2021 március elsején ez a korszak is véget ért. 

2021-2023 között közreműködő vállalkozóként dolgoztam a mohácsi, komlói, dombóvári kórház és a szentlőrinci Eszterházy Egészségközpont kardiológiai szakrendelésén. 

2023 februárjától a pécsi Veress Endre utcai rendelőintézetben dolgozom (Pécs Megyei Jogú Város Egyesített Egészségügyi Intézmények) NEAK által finanszírozott kardiológiai szakrendelésen. 

Bozó János dr.          

 

 

 

 

Asztali nézet